Hľadať
Pohodlné a jednoduché doručenie
Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15 €!

Zarážky na knihy

15 Výrobkov

Zarážky na knihy vystihnú vaše obľúbené knihy

Ani v časoch, keď si elektronická čítačka kníh získava stále viac priaznivcov, viazaná kniha nestráca na obľube. Je oveľa krajšie a príjemnejšie, ak si čitateľ môže knihu podržať v ruke a zalistovať si na jej stránkach. Kam ale knihy keď ich nečítame? Väčšinou ich ukladáme na police, no zarážka na knihy vám pritom pomôže podržať celý rad kníh.

Zarážka na knihy – neviditeľný držiak na knihy a dekorácia

Prečítané knihy môžeme považovať za časť našich doplnkov keďže zoradené knihy na polici ukazujú náš vkus, štýl a záujmy. Pre majiteľa knihy znamenajú istú dávku útulnosti a pripomínajú pekný čas strávený čítaním, či už v posteli, na pohovke alebo vo vani. Výber držiakov na knihy je široký a dostanete ich v najrôznejších tvaroch či dizajne.

Princíp použitia zarážky na knihy spočíva v tom, že knihy k sebe tesno priľnú a získajú tak stabilitu. Existujú tri možnosti využitia držiaka na knihy:

 • Ak chcete zarážku na knihy využiť čo najnenápadnejšie, decentne a šetriť pri tom miestom, siahnite po takej, ktorá túto funkciu plní vďaka hmotnosti kníh. Takéto zarážky majú tvar dvoch zvarených pravouhlých dosiek z kovu alebo plastu.
 • Druhou funkčnou možnosťou sú zarážky, ktoré udržujú knihy zoradené v polici vlastnou váhou. Takáto zarážka na knihy je poväčšine zaťažená ťažkým dekoratívnym predmetom a neplní iba praktickú ale aj dekoratívnu úlohu.
 • Tretí typ zarážok sa používa vo veľkých knižniciach, vo veľkých regálových systémoch a archívoch. Zarážka vo forme kovového oblúka je pripevnená priamo na regál.

 • Knihy ako zarážky na knihy

  Aj samotné knihy môžu poslúžiť ako držiak na knihy. Stačí ak k vertikálne postaveným knihám položíte dostatočné množstvo kníh horizontálne. A už nič nespadne! Pritom môžete ako dekoráciu použiť farebné obaly kníh.

  Pohodlné a jednoduché doručenie

  Bezplatné vrátenie do 100 dní

  Zákaznícky servis +421 232784969