Postele

130 Výrobkov
Zoradiť: Obľúbenosť
Filter

Kvalitné a pohodlné postele online na e-shope WestwingNow

V posteli ráno začíname deň a navečer sa do nej opäť vraciame po zaslúžený odpočinok. Nerušený spánok zregeneruje telo aj myseľ a vo veľkej miere závisí práve od kvality postele. Vo WestwingNow to dobre vieme a poradíme vám s jej výberom. Industriálna konštrukcia alebo romantické čalúnenie? U nás si vyberie každý!

Jednotlivé typy postelí: od klasických až po obľúbené boxspring postele

Pri kúpe novej postele nestačí prihliadať len na jej dizajn. Každý typ postele má okrem štýlového prevedenia aj iné výhody, ako napríklad výšku alebo protialergénny povrch. Na aké kategórie sa postele rozdeľujú?

 • Drevené postele
 • Vďaka jedinečnej patine dreva vytvárajú drevené posteľné rámy útulnú rustikálnu atmosféru. Prírodné drevo taktiež reguluje vlhkosť vzduchu, čím vytvára zdravé prostredie na spánok. Rám drevenej postele vyčistíte jednoducho suchou handrou. Na čistenie lakovanej postele môžete použiť aj vodu a prostriedok na čistenie.

 • Boxspring postele
 • Boxspring postele, u nás známe aj ako americké alebo kontinentálne postele, rastú na popularite. Pozostávajú z troch matracov uložených na seba, čím predlžujú životnosť lôžka. Vďaka vyvýšenému matracu sú vhodné aj pre starších ľudí a pre ľudí s bolesťami chrbtice.

 • Čalúnené postele
 • Čalúnené postele sa predávajú v nespočetných farbách a prevedeniach a stanú sa ústredným bodom každej spálne. Vybrať si k nim môžete rošt a matrac podľa vlastných preferencií. Čalúnené postele sú veľmi stabilné a najlepšie ich vyčistíte vysávačom.

 • Kovové postele
 • Výhoda kovových postelí je ich dlhá životnosť a vysoká nosnosť aj pri relatívne nízkej váhe. Váš matrac bude na kovovej posteli dobre odvetrávaný a je výbornou voľbou pre alergikov. Ich nadčasový minimalistický dizajn sa navyše prispôsobí každému interiéru.

  Najlepšie riešenie do malých miestností alebo hosťovských izieb

  V malých spálňach umiestnite posteľ do stredu najdlhšej steny miestnosti. Takáto symetria opticky zväčší váš interiér. Pokiaľ máte miesto len na jednôložkovú posteľ, umiestnite ju do rohu miestnosti. Vhodné je umiestniť posteľ aj pozdĺžne okna. Vďaka vyklápacím posteliam a posteliam so zásuvkami v menších izbách získate cenný úložný priestor. Tieto postele umiestnite tak, aby k nim bol dobrý prístup z každej strany. V opačnom prípade ho nevyužijete naplno.

  Pri zariaďovaní garsónok vám prídu vhod rozkladacie pohovky. Vyberte si rozkladaciu posteľ s kvalitným matracom na spanie a nepocítite rozdiel od klasickej postele. Využívate svoju hosťovskú izbu aj ako domácu pracovňu? Vyberte pre ňu tiež diván alebo rozkladaciu posteľ, ktorá vám v čase bez návštev poslúži ako praktický gauč. Pri zariaďovaní malých a podkrovných izieb uprednostnite nízku posteľ pred vysokými matracmi, ktoré by tu pôsobili ťažkopádne.

  5 užitočných tipov, ktoré by ste si mali zvážiť pri výbere novej postele

  Potrebujete viacej miesta na spanie, väčší úložný priestor, alebo ste vždy túžili po romantickom baldachýne? Výber novej postele vám umožní splniť si všetky svoje sny a potreby!

  1. Aká veľká je miestnosť, pre ktorú posteľ vyberáte? Okrem dĺžky a šírky postele nezabudnite zmerať ani jej výšku. Príliš vysoká posteľ bude v menších spálňach pôsobiť ťažkopádne a nízka posteľ vo veľkých spálňach strateno.

  2. Prispôsobte štýl postele zvyšku izby. Kým pri drevených a kovových posteliach vám pomôže celkový štýl postele zmeniť posteľná bielizeň, pri čalúnenej posteli to bude ťažšie. Pokiaľ si nie ste istý výberom, zvoľte neutrálnu farbu, akou je napríklad nadčasová sivá.

  3. Kto bude na posteli spať? Pri manželských posteliach si môžete vybrať verziu s jedným, alebo s dvomi matracmi, aby ste sa navzájom nerušili. Čo sa týka hrúbky a kvality matraca, tie by mala zase korešpondovať s vašou váhou.

  4. Trápia vás zdravotné problémy? Pre starších ľudí a pre ľudí trpiacimi bolesťami chrbtice sa odporúčajú vyššie boxspring postele. Dôležitá pri výbere matracu je aj správna opora pre ľudí spiacich na boku.

  5. Väčšia alebo menšia náročnosť na údržbu? Kovové a drevené postele sú najľahšie na údržbu a dobrou voľbou pre alergikov a ľudí s domácimi miláčikmi. Čalúnené postele a postele s baldachýnom sú krásne na pohľad, povysávať a vyčistiť ich je však náročnejšie.

  Pri výbere novej postele sa neunáhlite, keďže jej kvalita sa priamo odrazí v kvalite vášho života. Aby bola zmena dokonalá, vyberte si na e-shope WestwingNow aj posteľné obliečky a ďalší nábytok do spálne. Pre váš komfort vám tovar nad 30 € privezieme úplne zadarmo a poskytneme vám 100 dní na jeho vrátenie.

  Využite všetky výhody nakupovania online, nechajte sa inšpirovať našimi tipmi a nápadmi a vyberte si posteľ, ktorá vám najviac vyhovuje.