Hľadať
WestwingNow Logo
Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15 €!

Čelá postelí

33 Výrobkov
Zoradiť: Obľúbenosť
Zoradiť: Obľúbenosť

Čelo postele: funkčné a estetické riešenie pre vašu posteľ

Čelo postele je dominantným prvkom, ktorý dokáže zmeniť vzhľad každej jednej postele. Vyzerá dobre a poskytuje nábytku určitú celistvosť. Vďaka tomu, že na trhu nájdete viacero prevedení a modelov, viete čelo postele zakomponovať do každého štýlu a zariadenia spálne či inej izby.

Každá masívna posteľ, ktorá vzbudzuje rešpekt, skrášľuje miestnosť a prináša eleganciu disponuje čelom. To vyzerá ako bežná súčasť nábytku, ktorá nemá príliš dôležitú úlohu, a posteľ len ukončuje. Pravdou ale je, že jeho silu ovplyvniť dizajn spálne, si uvedomíte, keď si zvolíte posteľ bez neho. Máte takýto kúsok doma aj vy a neviete, čo s ním? Netreba zúfať. Čelo postele sa dá veľmi jednoducho dokúpiť samostatne.

Záhlavie postele, viac známe ako čelo postele, si viete vybrať podľa vlastných preferencií a predstáv. Je len na vás, či zvolíte niečo minimalistické a jednoduché, alebo masívne a výrazné. Myslite ale na to, že by malo ladiť s vašim zariadením, a to najmä rámom postele, nočnými stolíkmi a stolnými alebo stojacimi lampami.

Čelá a záhlavia postele: typy

Samostatné čelo postele nie je len jedno, v ponuke WestwingNow objavíte desiatky rôznych prevedení. Zvyčajne sa delia podľa materiálu:

Čalúnené čelo postele je známe svojou masívnosťou a výraznosťou. Hodí sa hlavne k veľkej, dvojlôžkovej posteli, no zladiť ho môžete aj k jednolôžkovej. Na rozdiel od čiel z iných materiálov je mäkké a vyčnieva do priestoru.

Ľanové čelo postele sa hodí hlavne k minimalistickým posteliam. Takéto čelá postelí nájdete v mnohých farbách aj rozmeroch.

Drevené čelo postele je masívny, no pritom krásny a originálny kúsok, ktorý láka pozornosť. Jeho hlavnými výhodami sú odolnosť a dlhá výdrž.

Ratanové čelo postele nie je na rozdiel od dreva tak robustné, takže je vhodné aj k menším posteliam.

Ďalšie možnosti, ku ktorým sa radí napríklad juta alebo zamat. Inou alternatívou je staviť na kombináciu viacerých materiálov.

Ako si vybrať čelo na posteľ?

Výber čela na posteľ nie je náročný, spravidla sa odvíja od vašich preferencií. Je ale dobré sledovať niekoľko parametrov:

 • materiál – odvíjajte sa od toho, čo u vás prevláda alebo čo sa vám viac páči.

 • farba – platí tu to isté, čo pri materiáli. Rozdiel je v tom, že farba by mala rozhodne ladiť s ostatkom postele. Vyhnete sa tak kontrastu alebo bitiu niektorých príliš odlišných odtieňov.

 • rozmery – jednolôžková posteľ potrebuje iné čelo ako dvojlôžková. Dokonca, aj jednotlivé modely postelí majú rôzne rozmery, preto si ich dopredu zistite.

 • miesto na stene – posteľ s vysokým čelom vyzerá skvelo, no máte na ňu miesto? Ak nie, vyberajte nižšie záhlavie postele.

 • Nájdite si nové čelo postele online na WestwingNow

  Čelo postele je krásnou dekoráciou, ktorá vie zmeniť úplne celý vzhľad spálne. Jeho výber je ľahký, a to hlavne vtedy, keď si môžete zvoliť z desiatok možností. Stavte na WestwingNow a zaobstarajte si ten najkrajší model, ktorý skrášli posteľ aj jej okolie.

  Pohodlné a jednoduché doručenie

  Bezplatné vrátenie do 100 dní

  Zákaznícky servis +421 232784969