Hľadať
Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15 €!

Vianočné dekorácie

528 Výrobkov
Zoradiť: Obľúbenosť
Zoradiť: Obľúbenosť
* Táto cena odráža najnižšiu cenu za posledných 30 dní pred jej znížením

Vianočné dekorácie: ozdobte svoj domov na Vianoce so štýlom!

Vianočné obdobie je charakteristické rovno niekoľkými znakmi a vlastnosťami. Tým prvým je chladné počasie, ktoré nás núti tráviť čoraz viac času doma a v teple. A síce to vyzerá ako nevýhoda, opak je pravdou. Útulnosť a vysoký komfort zaručujú, že sa s knihou v ruke alebo dobrým filmom cítime dobre. Okrem toho je toto ročné obdobie spojené s relaxom, oddychom a akýmsi dobrým pocitom, že máme na všetko čas.

To, na čo počas vianočného obdobia, a hlavne počas prípravy naň, nesmieme zabúdať, sú hlavne vianočné dekorácie. Pomocou nich si vieme navodiť dokonalú vianočnú atmosféru. Dekorácie majú oveľa dôležitejšiu funkciu, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Dopĺňajú jednotlivé miestnosti a skrášľujú ich, vedia ovládať atmosféru v dome a zlepšiť náladu. Vianočne vyzdobený interiér pôsobí hneď lepšie ako prázdne miestnosti bez náznaku blížiaceho sa najkrajšieho obdobia v roku.

Vianočné dekorácie majú široké možnosti použitia, čo z nich robí univerzálne kúsky. V jeden rok ich umiestnite na vianočný stromček, na druhý zas do okna alebo na dvere. Výber je čisto na vás. Pri nakupovaní si ale nezabúdajte zaobstarať:

 • Vianočné dekorácie na okno – ide o štýlové kúsky, ktoré dopĺňajú domácnosť nielen zvnútra, ale aj zvonka. Vyberať si môžete z desiatok rôznych prevedení, od menších vencov, cez papierové ozdoby až k tým plastovým.

 • Vianočné dekorácie na dvere – pri dekorovaní a zdobení na Vianoce myslite aj na dekorácie pred dvere. Na ozdobenie vonkajších dverí môžete zvoliť masívnejšie vianočné vence či iné závesné ozdoby. Veľké rozmery zaistia, že si dekorácie všimnú ľudia aj z diaľky a nezaniknú ani vtedy, keď bude zlé počasie a horšia viditeľnosť.

 • Vianočné ozdoby na stromček – či už ste zvolili živý alebo umelý stromček, je nutné zaobstarať si kvalitné a originálne vianočné dekorácie. Najlepšie spravíte, keď zvolíte nadčasové prevedenie. To budete môcť využívať dlhé roky bez potreby výmeny.

 • Vianočné dekorácie: trendy kúsky pre dokonalú vianočnú atmosféru

  Trendy sa neustále menia, každý rok prinášajú niečo nové a Vianoce rozhodne nie sú výnimkou. Pravidelne striedajú rôzne farby a doplnky. Existuje však nadčasová klasika moderná niekoľko desiatok rokov. Je ňou kombinácia červenej, zelenej a zlatej. Ľudia ju milujú, pretože ide o nehynúcu klasiku, ktorá vyzerá dobre a dá sa prispôsobiť najnovším štýlom. Nie každý však túži po kombinácií týchto troch farieb. Ak do tejto skupiny patríte aj vy, mali by ste poznať ďalšie možnosti a kombinácie jednotlivých odtieňov. Vianoce a vianočné dekorácie sa budú niesť v týchto farbách:

 • Moderná tmavá – milovníci tmavých odtieňov si prídu na svoje v trende kombinujúcom smaragdovo zelenú, tmavomodrú a zlatú. Ide o štýl veľmi podobný glamour. Charakteristický je tým, že je elegantný, štýlový a vhodný hlavne do veľkých miestností.

 • Jemná strieborná – metalické odtiene sú na Vianoce ako stvorené. Toto tvrdenie podporuje hlavne obľúbená a tradičná zlatá. Nemusíte však zostať len pri nej. Pokojne zvoľte aj minimalistickú striebornú v kombinácií s bielou, sivou a béžovou. Tento trend je vhodný aj do menších miestností, pretože bledé farby ich opticky zväčšujú.

 • Vínová červená – sýta červená je roky veľmi obľúbenou vianočnou farbou. Tento rok však konečne prišlo na jej tmavší odtieň známy pod názvom “burgundy”, čiže vínovo červená. Tmavý odtieň sa mnohým spája hlavne s jeseňou, kedy sa objavuje v móde, kozmetike aj v interiéri. Tento rok sa presunie z jesene do zimy, kde na Vianoce zažiari nielen na stromčeku, ale aj v oknách a na stole. Skombinujte k nej hnedú, zlatú a béžovú a máte vyhraté.

 • Naše tipy na dokonalé vianočné dekorácie

  Okrem farieb je dôležité sledovať aj samotné typy dekorácií. Niektoré sú novinkami a je dôležité porozmýšľať, ako a či vôbec ich do svojej domácnosti zakomponovať. Iné sú overenou klasikou a v miestnostiach majú vyhradené miesto. K nim sa radia napríklad vianočné vence symbolizujúce večnosť a skrášľujúce dvere, stôl či okná. Klasické vianočné vence skvelo doplnia aj adventné určené na odpočet dní do Štedrého dňa. Na odpočet využijete aj adventné kalendáre v štýlovom prevedení chalúpky, stromčeka a čižmičiek.

  Následne nezabudnite na ďalšie dôležité maličkosti, ako sú napríklad štýlové a masívne vianočné svietniky vhodné do každej jednej miestnosti. Príjemné mäkké a teplé svetlo poskytnú čajové a vonné vianočné sviečky. Ich silnou stránkou je, okrem pekného dizajnu, aj to, že vedia navodiť intímnu atmosféru. Zapáľte si ich pri pozeraní vianočných filmov, varení, pečení alebo pri čítaní knihy.

  Nakupujte vianočné dekorácie online na WestwingNow

  Túžite po štýlovo zariadenom príbytku v tých najkrajších kúskoch, z ktorých priam srší vianočná atmosféra? Vyberajte si z ponuky WestwingNow, kde nájdete rôzne štýly, trendy, materiály a farebné prevedenia. Na svoje si príde úplne každý, či už ste milovníci minimalizmu, rustikálneho štýlu, glamour alebo vintage. Siahnite po kove, skle, dreve či umelej hmote. Nebojte sa ani netradičných farieb, ako svetloružová, žltá či oranžová.

  Doplňte svoju domácnosť tými najkrajšími vianočnými dekoráciami z ponuky WestwingNow a užívajte si vysokú kvalitu, jedinečné prevedenie a známe značky na jednom mieste.

  Pohodlné a jednoduché doručenie

  Bezplatné vrátenie do 100 dní

  Zákaznícky servis +421 232784969