Hľadať
Pohodlné a jednoduché doručenie
Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15 €!

Stolové lampy

332 Výrobkov
Zoradiť: Obľúbenosť
Zoradiť: Obľúbenosť

Stolové lampy: rozsvieťte svoj domov v trendy štýle

Práca za stolom, čítanie, písanie a množstvo ďalších aktivít si vyžadujú správne osvetlenie. Centrálne svietenie vo forme lustra je často nedostatočné. Pri sedení si môžete zacláňať. Doplňte svoj stôl či nočný stolík štýlovou stolovou lampou. Okrem dekoratívnej funkcie má aj praktickú stránku. Jej svetlo je dostatočne silné na to, aby ste videli na papier alebo knihu. Dokonca, očiam pomáha aj pri pozeraní do počítača a televízie. Vyberte si štýlovú stolovú lampu na písací stôl z Westwing.

Nájdite si novú stolovú lampu na Westwing

Nákup stolových lámp vás bude určite baviť. V ponuke Westwing nájdete stovky až tisícky rôznych modelov. Vyberať si môžete podľa farby, materiálu, štýlu alebo veľkosti. Väčšina má pekné tienidlo, ktoré sa stará o to, aby svetlo nebolo príliš silné. Ak ste však skôr minimalisti, na svoje si prídete pri stolových lampách s výraznou žiarovkou bez neho.

Lampy na stôl môžete ladiť do retro a klasického štýlu. Nechýba ani tmavý a jednoduchý industriálny štýl či chladný minimalizmus. V popredí sú farby ako biela, čierna, zlatá a strieborná. Do miestnosti však môžete priniesť aj trochu radosti a dobrej nálady vo forme ružovej, modrej, zelenej či tehlovej. Nepáči sa vám jednofarebný trend a túžite po niečom úplne inom? Svoju osobnosť nájdete v modernom mramorovom prevedení alebo vo farebných vzoroch.

Praktické a štýlové stolové lampy, ktoré vám vyhovujú

Každá stolná lampa má inú funkciu a hodí sa do inej miestnosti. Pred nákupom si premyslite ich účel a následne si vyberajte z typov, ako:

 • Lampy na čítanie
 • Tento typ je ako stvorený do spálne na nočný stolík. Spravidla má menšie rozmery, aby nezavadzal. Lampy na čítanie poskytujú príjemné svetlo, ktoré nereže oči. Väčšina má pekné tienidlo. To dokáže celý dizajn krásne doplniť.

 • Nočné lampy
 • Máte doma dieťa, ktorému sa ťažko záspava v úplnej tme? Alebo preferujete, ak je počas noci v jednej z miestností zapnuté? V takom prípade by vám nemali chýbať nočné lampy. Postaviť sa dajú na nábytok alebo na zem. Majú veľmi pekný dizajn a skrášlia každú miestnosť. Ich svetlo nie je príliš silné, vďaka čomu vedia navodiť pravú atmosféru domova.

 • Lampy na písací stôl
 • Pri písaní, kreslení, čítaní alebo akejkoľvek inej práci, ktorú robíte za stolom, by vám nemala chýbať stolová lampa. Jej hlavnou úlohou je osvetlenie jednej časti alebo celého stola. Pomáha taktiež očiam, aby sa príliš nenamáhali a skvelo dopĺňa každú miestnosť. Dôležitá je v pracovni, detskej izbe či v obývačke.

 • Trendy a dekoračné stolové lampy
 • Luxusné stolové lampy fungujú najmä ako doplnok. Zvýrazňujú stôl, poličku, komodu alebo nočný stolík. Výraznou časťou môže byť zaujímavé tienidlo, masívny podstavec alebo netradičný tvar. Ak radi experimentujete, nebojte sa siahnuť po lampe v tvare zvieraťa. Prípadne zvoľte nezvyčajný materiál.

  Načo by ste mali dbať pri výbere stolovej lampy?

  Výber stolovej lampy nie je náročný. Mali by ste však pri ňom sledovať základné parametre, podľa ktorých zistíte, či spĺňa všetko, čo od nej vyžadujete. Odpovedzte si na tieto základné otázky:

 • Na aké účely potrebujete lampu?
 • Stolová lampa má iné vlastnosti, ako napríklad tá na čítanie. Pred výberom si premyslite, kam ju chcete umiestniť a čo všetko musí spĺňať. Lampa na písací stôl je silnejšia. Nemusí mať tienidlo. Nočná lampa by mala byť miernejšia. Ostré svetlo pomôže stlmiť menší doplnok alebo tienidlo.

 • Aké silné by malo byť osvetlenie?
 • Sila osvetlenia sa udáva v lúmenoch. Stolnej lampe stačí hodnota 300 - 400 lúmenov. Nočná môže mať aj menej. Okrem sily sa zamerajte aj na typ, a to studený alebo teplý. Vyberať by ste mali podľa svojich preferencií. Studené svetlo je spravidla ostrejšie. Môže sa vám pri ňom lepšie pracovať.

 • V akom štýle by mala byť lampa?
 • Štýl by sa mal odvíjať od miestnosti, v ktorej lampa bude. Inšpirujte sa farbou stien alebo doplnkov. Prípadne sa nechajte viesť obľúbeným materiálom. Minimalistický kov sa zmestí takmer všade. Nie je príliš masívny a nezaberie toľko miesta. Drevo či betón sú presným opakom.

 • S tienidlom, alebo bez?
 • Správna odpoveď na túto otázku neexistuje. Je len na vás, či zvolíte lampu s ním alebo bez neho. Tienidlo však svetlo jemne tlmí. Nehodí sa tam, kde potrebujete ostré a silné osvetlenie.

  Ako správne vybrať stolovú lampu?

  Keď sa rozhodnete, že si do svojej domácnosti kúpite stolnú lampu, je dôležité, aby ste si ju správne vybrali. Široká ponuka vás môže zmiasť a celý nákup sťažiť. Preto spravíte dobre, keď sa zameriate na niekoľko hlavných parametrov, a to:

 • Typ – stolové lampy sa delia na viacero typov, spravidla sa stretnete s klasickými, pevnými a s modelmi s kĺbom. Druhá možnosť sa dá upraviť presne podľa toho, ako potrebujete. Vďaka kĺbu sa dá ohýbať vyššie a nižšie, prípadne do strán
 • Rozmery – veľké a masívne lampy sa hodia skôr na príručný stolík, stredne veľké prevedenia zas na písací a nočný, kde nezavadzajú. Je zbytočné kupovať príliš veľkú lampu, ktorá by zaberala potrebné miesto, alebo príliš malú lampu, ktorá by v miestnosti zanikla.
 • Farba – keď chcete staviť na istotu, vyberajte čierne alebo biele prevedenia. Sú univerzálne a veľmi jednoducho sa kombinujú s iným zariadením. Nie sú však tak výrazné ako metalické odtiene alebo rôzne sýte farby. Vyskúšajte zaexperimentovať a nebojte sa zmeny.
 • Osvetlenie – intenzita a typ osvetlenia sú veľmi dôležité a odvíjajú sa od toho, kde sa lampa nachádza. Keď ju máte na stole, budete potrebovať silnejšie a jasnejšie svetlo. Naopak, keď bude lampa na nočnom stolíku, siahnite po mäkšom a slabšom svetle so žltým nádychom.

 • Inšpirujte sa bohatou ponukou Westwing a vyberte si stolovú lampu, ktorá osvetlí každú časť vášho domova.

  Pohodlné a jednoduché doručenie

  Bezplatné vrátenie do 100 dní

  Zákaznícky servis +421 232784969