Hľadať
WestwingNow Logo
Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15 €!

Nočné lampy

190 Výrobkov
Zoradiť: Obľúbenosť
Zoradiť: Obľúbenosť
* Táto cena odráža najnižšiu cenu za posledných 30 dní pred jej znížením

Nočné lampy sú charakteristické príjemným tlmeným svetlom, vďaka ktorému ich môžete mať zapnuté počas celej noci. Sú skvelými pomocníkmi v prípade, že neradi spíte v úplnej tme alebo sa chodíte počas noci napiť a chcete si vidieť pod nohy. Veľmi obľúbené sú tiež v domácnostiach, kde sú deti, ktoré sa tmy boja alebo bez svetla nedokážu zaspať. Nočná lampa je počas dňa zaujímavou a štýlovou dekoráciou a počas noci zas praktickým pomocníkom pre mladších i starších.

Okrem všetkým spomenutých sa dajú nočné lampy využívať aj na iné spôsoby, ako napríklad na vytvorenie intímnej atmosféry v spálni. Prípadne do pozadia na šetrenie očí, keď pozeráte televíziu alebo pracujete za počítačom. Široké využitie tohto typu lámp z nich robí obľúbené kúsky v každej jednej domácnosti. Vyberte si jednu z ponuky Westwing aj vy a prineste do svojho domova mäkké a teplé svetlo.

Ako si správne vybrať nočné lampy?

Lampy na nočný stolík existujú vo veľkom množstve a jednotlivé kúsky sa od seba odlišujú farbou, spracovaním, materiálom a rozmermi. Výber nie je náročný, no je potrebné pripraviť sa na pomerne dlhý proces. Ak si ho chcete uľahčiť, zamerajte sa na niekoľko dôležitých parametrov. Tie vám dopredu povedia, či je vami vybraný kúsok vhodný alebo by ste mali hľadať ďalej.

K základným parametrom sa radia:

 • Rozmery: Veľkosť nočnej lampy sa musí odvíjať od toho, kde sa bude nachádzať. Napríklad, do detskej izby sa hodí skôr niečo menšie, čo deťom nebude zavadzať a v noci to zo stolíka nezhodia. V spálni a obývačke pokojne voľte masívne a krásne lampy priťahujúce pozornosť. Počas dňa budú doplnkom, ktorý oživí miestnosť a podčiarkne prevládajúci štýl.
 • Farba: Nočnú lampu laďte s ostatnými kúskami v miestnosti, ako napríklad s hlavnými kusmi nábytku alebo doplnkami. Ak sa nebojíte experimentovania, zvoľte lampu v úplne odlišnom farebnom prevedení a vytvorte kontrast.
 • Materiál: Kov a sklo sú chladné, preto je dobré doplniť ich niečím teplejším, drevo a zamat sú zas presným opakom a prinášajú do interiéru pohodu. Ak by ste chceli lampu v sýtych a zaujímavých farbách, stavte na umelú hmotu. Báť sa však netreba ani masívneho betónu alebo mramoru. V takomto prípade je ale nutné nájsť im na stolíku alebo poličke miesto.
 • Tienidlo: Lampa môže byť s tienidlom alebo bez neho. Tienidlo je vo všeobecnosti veľmi pekné a celú lampu skvelo dopĺňa. Nehovoriac o tom, že tlmí aj ostrejšie svetlo, a preto sa nemusíte báť, keď kúpite nesprávnu žiarovku. Na druhej strane, minimalisti budú s veľkou pravdepodobnosťou voliť lampy bez neho. Tie sú jednoduché, nezaberajú toľko miesta a majú štýlový dizajn.

 • Čo je dôležité pri výbere nočnej lampy do vašej spálne

  Keď chcete, aby sa nočná lampa do spálne hodila, je nutné rešpektovať celú miestnosť. V praxi to znamená, že by ste mali vybrať kúsok, ktorý sa bude hodiť ako svojou farbou, tak aj celým prevedením. Do minimalistickej spálne vyberte chladnú kovovú lampu, do vidieckej alebo rustikálnej voľte skôr drevo alebo keramiku. Snažte sa vyhnúť tomu, aby lampa príliš vytŕčala a upozorňovala na seba. Mohla by rušiť celú atmosféru v miestnosti, čo by v konečnom dôsledku malo dopad aj na váš spánok.

  Nočné lampy: inšpirácie, vďaka ktorým v spálni navodíte príjemnú atmosféru

  Jednoduchšie prevedenia nočných lámp sa s iným zariadením kombinujú ľahko a rýchlo. Nemusíte sa báť, že by vám do miestnosti nesadli alebo by príliš priťahovali pozornosť. V ponuke Westwing objavíte však okrem minimalistických kúskov aj kombinované typy v zaujímavých farbách a prevedeniach. Výrazné tienidlá, farebné podstavce a netradičné prevedenia sa zapáčia hlavne tým, ktorí by do domácnosti chceli niečo “viac”.

  Navoďte si príjemnú atmosféru prostredníctvom štýlových a netradičných nočných lámp v čiernom, metalickom alebo bielom prevedení. Stavte na rôzne farebné kombinácie a tešte sa z pekného doplnku s mnohými praktickými funkciami.

  Vytvorte si príjemnú atmosféru pomocou nočných lámp z Westwing a skrášlite si interiér štýlovým doplnkom s praktickými funkciami.

  Pohodlné a jednoduché doručenie

  Bezplatné vrátenie do 100 dní

  Zákaznícky servis +421 232784969