Vonkajšie koberce

67 Výrobkov
Zoradiť: Obľúbenosť
Zoradiť: Obľúbenosť
Filter

Vonkajšie koberce na terasu a balkón, ktoré zútulnia váš exteriér

Vonkajší koberec plní na vašej terase alebo balkóne rovnakú funkciu, ako vo vašom interiéry. Vizuálne oddelí jednotlivé zóny a spríjemní vaše sedenie alebo kútik na hranie sa pre deti. Vonkajšie koberce z pravidla nie sú také huňaté, ako koberce do interiéru, pre bosé nohy sú však stále príjemnejšie ako dlážka. Exteriérové koberce z ponuky WestwingNow sú odolné voči vplyvom počasia a atraktívne na pohľad. Okrem pohodlia a bezpečia s nimi dodáte svojej terase alebo balkónu aj dávku originality a štýlu. Aké sú ďalšie výhody vonkajšieho koberca?

Exteriérové koberce: aké sú ich základné vlastnosti a výhody?

Vonkajšie koberce sa líšia od tých vnútorných dĺžkou a materiálom vlákna, z ktorého sú vyrobené. Najlepšou voľbou pre prostredie balkónového alebo terasového sedenia sú exteriérové koberce vyrobené zo syntetického vlákna. Polypropylén je najčastejšie používaným materiálom a hneď za ním nasledujú polyester, akryl a nylon. Tieto umelé vlákna poskytujú celú radu výhod oproti prírodným materiálom. Ktoré to sú?

Antibakteriálne vlastnosti vonkajších kobercov

Na umelom koberci určenom pre vonkajšie použitie sa nevytvárajú plesne. Roztoče ani huby tu nemajú vhodné prostredie na rozmnožovanie sa, čo je samozrejme veľkou výhodou práve vo vlhkom prostredí.

Vonkajšie koberce na terasu a ich odolnosť voči vyblednutiu

Vonkajšie koberce vyrobené zo syntetického vlákna sú odolnejšie voči vyblednutiu, ako koberce z prírodných vlákien. Vďaka tomu si váš koberec na terase alebo balkóne zachová sýte farby aj po slnečnom a teplom lete.

Exteriérové koberce a ich ľahká údržba

Syntetické koberce môžete jednoducho pretrieť mokrou handrou so saponátom, alebo poumývať mopom na umývanie podlahy. Syntetické koberce nenasávajú škvrny tak, ako prírodné a v prípade potreby ich môžete umyť aj vysokotlakovou hadicou.

Ostatné výhody kobercov na terasu a balkón

Syntetické vonkajšie koberce sú cenovo lacnejšie, ako koberce vyrobené z prírodných vlákien. Do exteriérov môžete zvoliť aj koberec vyrobený z prírodného bambusu alebo juty. Tieto koberce však bývajú drahšie a sú menej odolné, ako tie syntetické. Prírodné koberce taktiež zadržiavajú vlhkosť a môže sa na nich vyskytnúť pleseň.

Vonkajší koberec dokonale ochráni vaše drevené alebo kamenné dlážky proti poškriabaniu. Postaviť naň môžete aj ťažší záhradný nábytok a stoličky pri sadaní a vstávaní bez strachu posúvať.

Okrem vonkajšieho koberca pod vonkajšie jedálenské stoly alebo sedacie súpravy môžete okolo domu rozmiestniť aj dlhšie behúne. Vďaka nim nebude vaša podlaha klzká ani počas dažďa a nebudete sa musieť báť, že sa nej šmyknete vy alebo vaše deti. Pre lepšiu bezpečnosť po nich umiestnite protišmykové podložky.

Koberce do exteriéru v rozmanitej ponuke na WestwingNow

Na stránkach WestwingNow nájdete bohatú ponuku vonkajších kobercov pre každý exteriér. Šikovné vyhľadávanie podľa veľkosti, tvaru, materiálu a vzoru vám spríjemní online nákup a ušetrí čas. Čo všetko u nás nájdete?

  • Koberce s grafickým vzorom prinesú na terasu nádych modernosti. Okrem klasickej bielo-čiernej kombinácie u nás nájdete aj koberce v jemnejších farbách a odtieňoch. Krémovo-šedý obojstranný okrúhly koberec inšpirovaný vzorom mandaly sa hodí na terasu v štýle boho. Koberec so vzorom zebry do priestoru ladenom v štýle džungle a jemný ružovo-biely koberec s poloblúkmi dotvorí romantický balkón.

  • Vzorované koberce vnesú harmóniu do vintage a eklekticky zariadených vonkajších priestorov. Atraktívny kruhový koberec v modrej, ružovej a žltej je vhodný aj ako podložka do detského kútiku na terase. Umiestniť ho môžete aj pod samostatne stojace závesné kreslo a vytvoriť tak dokonalé miesto na relax osamote.

  • Orientálne kvety a ornamenty na koberci sú tým pravým vzorom pre milovníkom chabby chic štýlu. Svoje miesto si nájdu aj na balkóne alebo terase zariadených v orientálnom duchu. Nezabudnite k nim vybrať ani vonkajšie podlahové vankúše na sedenie, ktoré sú pre tieto koberce ako stvorené.

  • Pruhované koberce v kombinácií bielej s červenou, modrou, béžovou, sivou a čiernou na počkanie vytvoria atmosféru francúzskej riviéry. Skombinujte ich so svetlým nábytkom a budete sa na svojej terase či balkóne cítiť ako na dovolenke pri mori.

  • Okrúhle koberce sú vhodnejšie pod okrúhle stoly, pod samostatne stojace kreslá alebo do kútika pre deti. Väčšie obdĺžnikové koberce sú vhodné do priestoru na sedenie s gaučami a kreslami. Dlhé behúne sú vhodné na balkón alebo do prechodných častí medzi terasou a domom.

Využite všetky výhody nákupu online na stránkach WestwingNow vrátane rýchleho a bezpečného doručenia tovaru. Tovar nad 30 eur vám navyše ako prejav vďaky privezieme úplne zadarmo. Okrem inšpirácií na použitie zariadenia a doplnkov z našej ponuky pre vás naši stylisti pripravujú aj kompletne zariadený interiérový dizajn. Inšpirácie z kategórie Shop the look však nemusia ostať iba inšpiráciami. Pre vašu maximálnu spokojnosť vám ponúkame možnosť zakúpenia si hotového dizajnu tak, ako ho vidíte na obrázku. A keby sa vám nejaký kúsok predsa len nehodil, garantujeme vám až 100 dní na jeho vrátenie.

Vyberte si z našej ponuky štýlový vonkajší koberec, ktorý zaručene spríjemní aj vaše chvíľky strávene na terase alebo balkóne.