Vonkajšie koberce

68 Výrobkov
Zoradiť: Obľúbenosť
Filter

Vonkajšie koberce na terasu a balkón, ktoré zútulnia váš exteriér

Vonkajší koberec plní na vašej terase alebo balkóne rovnakú funkciu, ako vo vašom interiéry. Vizuálne oddelí jednotlivé zóny a spríjemní vaše sedenie alebo kútik na hranie sa pre deti. Vonkajšie koberce z pravidla nie sú také huňaté, ako koberce do interiéru, pre bosé nohy sú však stále príjemnejšie ako dlážka. Exteriérové koberce z ponuky WestwingNow sú odolné voči vplyvom počasia a atraktívne na pohľad. Okrem pohodlia a bezpečia s nimi dodáte svojej terase alebo balkónu aj dávku originality a štýlu. Aké sú ďalšie výhody vonkajšieho koberca?

Základné vlastnosti exteriérových kobercov

Vonkajšie koberce sa líšia od tých vnútorných dĺžkou a materiálom vlákna, z ktorého sú vyrobené. Najlepšou voľbou pre prostredie balkónového alebo terasového sedenia sú exteriérové koberce vyrobené zo syntetického vlákna. Polypropylén je najčastejšie používaným materiálom a hneď za ním nasledujú polyester, akryl a nylon. Tieto umelé vlákna poskytujú celú radu výhod oproti prírodným materiálom. Ktoré to sú?

 • Antibakteriálne vlastnosti.
 • Na umelom koberci určenom pre vonkajšie použitie sa nevytvárajú plesne. Roztoče ani huby tu nemajú vhodné prostredie na rozmnožovanie sa, čo je samozrejme veľkou výhodou práve vo vlhkom prostredí.

 • Odolnosť voči vyblednutiu.
 • Vonkajšie koberce vyrobené zo syntetického vlákna sú odolnejšie voči vyblednutiu, ako koberce z prírodných vlákien. Vďaka tomu si váš koberec na terase alebo balkóne zachová sýte farby aj po slnečnom a teplom lete.

 • Ľahká údržba.
 • Syntetické koberce môžete jednoducho pretrieť mokrou handrou so saponátom, alebo poumývať mopom na umývanie podlahy. Syntetické koberce nenasávajú škvrny tak, ako prírodné a v prípade potreby ich môžete umyť aj vysokotlakovou hadicou.

 • Nízka cena.
 • Syntetické vonkajšie koberce sú cenovo lacnejšie, ako koberce vyrobené z prírodných vlákien. Do exteriérov môžete zvoliť aj koberec vyrobený z prírodného bambusu alebo juty. Tieto koberce však bývajú drahšie a sú menej odolné, ako tie syntetické. Prírodné koberce taktiež zadržiavajú vlhkosť a môže sa na nich vyskytnúť pleseň.

 • Ochrana podláh.
 • Vonkajší koberec dokonale ochráni vaše drevené alebo kamenné dlážky proti poškriabaniu. Postaviť naň môžete aj ťažší záhradný nábytok a stoličky pri sadaní a vstávaní bez strachu posúvať.

 • Bezpečnosť.
 • Okrem vonkajšieho koberca pod vonkajšie jedálenské stoly alebo sedacie súpravy môžete okolo domu rozmiestniť aj dlhšie behúne. Vďaka nim nebude vaša podlaha klzká ani počas dažďa a nebudete sa musieť báť, že sa nej šmyknete vy alebo vaše deti. Pre lepšiu bezpečnosť po nich umiestnite protišmykové podložky.

  Koberce do exteriéru v rozmanitej ponuke na WestwingNow

  Na stránkach WestwingNow nájdete bohatú ponuku vonkajších kobercov pre každý exteriér. Šikovné vyhľadávanie podľa veľkosti, tvaru, materiálu a vzoru vám spríjemní online nákup a ušetrí čas. Čo všetko u nás nájdete?

 • Koberce s grafickým vzorom prinesú na terasu nádych modernosti. Okrem klasickej bielo-čiernej kombinácie u nás nájdete aj koberce v jemnejších farbách a odtieňoch. Krémovo-šedý obojstranný okrúhly koberec inšpirovaný vzorom mandaly sa hodí na terasu v štýle boho. Koberec so vzorom zebry do priestoru ladenom v štýle džungle a jemný ružovo-biely koberec s poloblúkmi dotvorí romantický balkón.
 • Vzorované koberce vnesú harmóniu do vintage a eklekticky zariadených vonkajších priestorov. Atraktívny kruhový koberec v modrej, ružovej a žltej je vhodný aj ako podložka do detského kútiku na terase. Umiestniť ho môžete aj pod samostatne stojace závesné kreslo a vytvoriť tak dokonalé miesto na relax osamote.
 • Orientálne kvety a ornamenty na koberci sú tým pravým vzorom pre milovníkom chabby chic štýlu. Svoje miesto si nájdu aj na balkóne alebo terase zariadených v orientálnom duchu. Nezabudnite k nim vybrať ani vonkajšie podlahové vankúše na sedenie, ktoré sú pre tieto koberce ako stvorené.
 • Pruhované koberce v kombinácií bielej s červenou, modrou, béžovou, sivou a čiernou na počkanie vytvoria atmosféru francúzskej riviéry. Skombinujte ich so svetlým nábytkom a budete sa na svojej terase či balkóne cítiť ako na dovolenke pri mori.
 • Okrúhle koberce sú vhodnejšie pod okrúhle stoly, pod samostatne stojace kreslá alebo do kútika pre deti. Väčšie obdĺžnikové koberce sú vhodné do priestoru na sedenie s gaučami a kreslami. Dlhé behúne sú vhodné na balkón alebo do prechodných častí medzi terasou a domom.
 • Využite všetky výhody nákupu online na stránkach WestwingNow vrátane rýchleho a bezpečného doručenia tovaru. Tovar nad 30 eur vám navyše ako prejav vďaky privezieme úplne zadarmo. Okrem inšpirácií na použitie zariadenia a doplnkov z našej ponuky pre vás naši stylisti pripravujú aj kompletne zariadený interiérový dizajn. Inšpirácie z kategórie Shop the look však nemusia ostať iba inšpiráciami. Pre vašu maximálnu spokojnosť vám ponúkame možnosť zakúpenia si hotového dizajnu tak, ako ho vidíte na obrázku. A keby sa vám nejaký kúsok predsa len nehodil, garantujeme vám až 100 dní na jeho vrátenie.

  Vyberte si z našej ponuky štýlový vonkajší koberec, ktorý zaručene spríjemní aj vaše chvíľky strávene na terase alebo balkóne.