Hľadať
WestwingNow Logo
Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15 €!

Poháre na víno

82 Výrobkov
Zoradiť: Obľúbenosť
Zoradiť: Obľúbenosť
* Táto cena odráža najnižšiu cenu za posledných 30 dní pred jej znížením

Poháre na víno: ovládnite umenie pitia vína

K základnému vybaveniu každej domácnosti patria kvalitné poháre na víno. Sú elegantné, štýlové a predstavujú jediný typ skla, ktorý na víno môžete použiť. Pri nákupe sa stretnete s viacerými prevedeniami. Niektoré majú užší tvar, iné širší. Všetko závisí najmä od samotného vína, no taktiež od toho, čo preferujete.

Pitie vína sa za posledné roky stalo určitým trendom. Spája sa nám s oslavami, úspechmi či príjemnými večernými posedeniami s blízkymi. Pekný elegantný pohár vie zaujať a podporiť sýtu chuť nápoja. Vyberte si praktické a trendy vínové poháre zo širokej ponuky WestwingNow. Prezerajte si jednotlivé štýly, typy skla, farby a užite si celý nákup.

Sprievodca: vyberte si správny pohár na víno s WestwingNow

Výber správneho pohára nie je príliš náročný. Musíte si však pri ňom odpovedať na niekoľko základných otázok. Každé víno totižto vyžaduje niečo iné. Nehovoriac o širokej ponuke, ktorá vás môže prekvapiť a rozhodovanie trochu predĺžiť.

Počas nákupu je dôležité sledovať niekoľko základných parametrov. Od nich sa odvíja najmä to, aký typ vína do nich môžete naliať. Červené a biele vína sa neodlišujú len farbou, ale tiež arómou a chuťou. A práve tie dokáže správny typ pohára podporiť.

Sklo a tvar hrajú dôležitú úlohu

Ako sme spomenuli, najdôležitejšou vecou pri vínových pohároch je ich tvar. Okrúhle a hranaté široké poháre sa hodia práve na tmavý, krvavočervený nápoj. Dôvodom je fakt, že víno potrebuje dýchať a uvoľňovať arómu. V takýchto pohároch sa mu to darí. Užšie a menšie modely sú vhodné zas pre biele vína. Tie nie sú tak aromatické.

To, či zvolíte oblý alebo hranatý tvar je v podstate na vás. WestwingNow vám umožňuje vybrať si zo širokej ponuky doplnenej aj o modely bez stopky. Nie sú to však len objem a prevedenie, ktoré by ste mali pri výbere zohľadňovať. Nákup ovplyvňuje tiež samotný materiál. Najrozšírenejším je klasické sklo. Jeho výhodou je príjemná cena, minimalistický dizajn a pomerne dlhá výdrž. Ak ho nerozbijete, sám sa časom nezničí. Druhou možnosťou je krištáľ. Ten je drahší, no rozhodne stojí za to. Poskytuje luxusné prevedenie a aj o niekoľko rokov vyzerá stále ako nový. Je odolný a oplatí sa doň investovať.

Keď sa už rozhodnete nakupovať pekné a kvalitné poháre, je dobré zaobstarať si úplne všetko, čo povýši vaše servírovanie vína o niekoľko úrovní. K základnému príslušenstvu sa radia nadčasové a zaujímavé karafy. Tie sú určené na to, aby sa v nich víno predýchalo a získalo omnoho lepšiu chuť. Po dlhom čase vo fľaši sa môže stať, že niektoré z jeho charakteristických vlastností sa stmlia. Na ich oživenie sú preto vhodné štýlové sklenené a krištáľové nádoby.

Vínové poháre v rozmanitých štýloch

Ak chcete, aby sa vám z pohárov dobre pilo, je nutné vybrať si prevedenie, ktoré sa vám páči. Len vtedy bude víno chutiť presne tak, ako má. Najkrajšie poháre sú čisté, minimalistické a jednoduché, bez špeciálnych a extravagantných doplnkov. Sú nadčasové, vhodné na každý deň či oslavu a nikdy nimi nič nepokazíte.

Červené i biele víno by mali byť podávané v čírych pohároch, cez ktoré na ne dobre vidíte. Vďaka tomu môžete preštudovať ich krásnu farbu. Pri výbere sa vyhýbajte hrubému sklu. To je síce vhodné na pitie vody, kávy či iného teplého nápoja, no rozhodne nie vína. Objem je funkčným parametrom. To znamená, že ho musíte vyberať podľa svojich preferencií. Pri červenom víne siahne väčšina po väčších a masívnejších pohároch, pri bielom zas po menších a jednoduchších.

Okrem toho netreba zabúdať ani na farbu. Číre poháre neznamenajú hneď to, že musia byť úplne bez zafarbenia. Práve naopak. Chutné víno môžete piť i z jemne zafarbených kúskov. Štýlový vzhľad pohárov zlepšuje pitie nápoja a pôsobí ako doplnok. Skvelo doplní všetky vitríny, ktoré doma máte. Ľahko sa tiež ladí s ostatnými kúskami nachádzajúcimi sa vo vitríne, ako napríklad keramika, knihy či iné sklo. Elegantný pohár zjemní a skrášli výzor miestnosti. Hodí sa do minimalistického, industriálneho i rustikálneho štýlu. Súpravu môžete položiť tiež na poličku alebo minimalistický regál.

Biele, červené či rosé víno - ku ktorému poháru sa hodí?

Každé víno si zaslúži iný pohár. Pri nákupe sa držte niekoľkých základných pravidiel:

 • Poháre na červené víno musia byť objemné a široké. Dôvod je ten, že víno sa potrebuje prevzdušniť a uvoľniť arómu. Vhodný je oblý aj hranatý tvar.

 • Poháre na biele víno sú podobné ako tie na rosé. Charakteristické sú tým, že majú menší objem a sú užšie. Ich tvar môže byť tiež rôznorodý, oblý aj hranatý. Dôvod je ten, že biele vína nemajú tak silnú arómu ako červené, a preto nie je potrebné vyberať veľké a široké typy.
 • Milovníci vína určite ocenia ak sa ich obľúbené vínka stanú aj dekoráciou v interiéri. Štýlové stojany na víno v rôznych tvaroch a materiálových prevedeniach sú skvelou voľbou ako vystaviť vaše obľúbené víno pohľadu všetkých hostí.

  Nakupujte štýlové a praktické vínové poháre online

  Stavte pri nakupovaní vínových pohárov na vysokú kvalitu od WestwingNow. Zaobstarajte si štýlovú súpravu, v ktorej naservírujete víno nielen sebe, ale aj svojim hosťom. Vyberte si zo širokej ponuky krásneho dizajnu, rôznych farebných prevedení a typov. Celý proces si urýchlite, ak sa počas hľadania budete držať základných parametrov:

 • tvar
 • materiál
 • objem
 • farba
 • typ vína
 • počet kusov v súprave
 • Parametre však nie sú všetko. Dôležitý je aj váš vkus a preferencie. Pozrite si štýlové kúsky pohárov na WestwingNow a objavte svoj vysnívaný. Okrem viacerých tvarov nechýba ani množstvo farebných a materiálových prevedení. Pri nákupe nezabudnite, že do svojej zbierky potrebujete tiež elegantné poháre na šampanské.

  Užívajte si širokú ponuku pohárov WestwingNow a tešte sa z výhod nákupu, ako rýchle doručenie, dizajnové kúsky, renomované značky či možnosť vrátenia tovaru do 100 dní od nákupu. Ponorte sa do sveta nadčasového a elegantného skla od WestwingNow a povýšte každé pitie vína rovno o niekoľko úrovní.

  Pohodlné a jednoduché doručenie

  Bezplatné vrátenie do 100 dní

  Zákaznícky servis +421 232784969