Kreslá ušiaky

16 Výrobkov

Kreslo ušiak: oddychujte v legendárnom kresle!

Kreslá ušiaky patria k najviac vyhľadávaným kreslám počas výberu ďalšieho miesta na sedenie, pretože sú neuveriteľne pohodlné. Ušiakové kreslá taktiež často vídame vo vstupných halách luxusných hotelov a sú synonymom nadčasového štýlu. Doprajte si oddych v tomto jedinečnom kresle u seba doma i vy!

Kreslá ušiaky: pohodlie v každom detaile

„Kreslo, a prečo máš také veľké uši?“, môže napadnúť deťom, keď započujú názov kreslo ušiak. A skutočne, toto kreslo dostalo svoje príhodné pomenovanie vďaka vysokým postranným opierkam, ktoré v minulosti chránili uši pred prievanom. História týchto kresiel siaha až k začiatku 17. storočia, kedy sa umiestňovali ku krbom. Spredu na vás tak sálalo príjemné teplo plápolajúceho ohňa, kým chrbát a hlavu vám chránilo impozantné kreslo pred chladným vetrom.

V modernej dobe nepotrebujeme až tak veľmi ochranu pred prievanom, postranné opierky na ušiakoch ostávajú však rovnako obľúbené. A to v prvom rade u starších generácií, pretože sa v nich veľmi príjemne číta aj pokojne relaxuje. Kreslá ušiaky majú pevnú konštrukciu, postranné opierky na opretie rúk a zvýšené bočné opierky na pohodlné opretie si hlavy. Tieto kreslá sú určené na dlhé sedenie a sú vhodné do každej miestnosti vo vašom domove. V obývacej izbe si z ušiaku vychutnáte celovečerný film bez bolestí chrbta. V detskej izbe štýlové kreslo poskytne vám aj vášmu bábätku pohodlné útočisko počas kojenia. Na posedenie si v ňom prečítate aj niekoľko knižiek za sebou a dokonale zrelaxujete myseľ i telo. Chceli by ste si sedenie v ňom ešte viac spríjemniť? Vhodným kúskom k vášmu novému kreslu ušiak bude aj praktická podnožka, ktorá zabezpečí ešte väčšie pohodlie.

Vyberte si ušiakové kreslo, ktoré vám vyhovuje

Ktoré aspekty by ste mali zvážiť pred kúpou nového kresla ušiak? Poradíme vám!

 • veľkosť kresla,
 • účel a miestnosť, pre ktorú kreslo kupujete,
 • použité materiály a ich čistenie,
 • farba a štýl kresla.
 • Impozantnejšie kreslo s vyššou chrbtovou opierkou si vyžaduje viac voľného priestoru okolo, aby v miestnosti vyniklo. Svojou veľkosťou by taktiež nemalo brániť vo vašom pohybe po miestnosti a malo by byť ľahko prístupné. Pokiaľ vyberáte kreslo do menšej obývačky, nemusíte sa ale ušiaku vzdať úplne. Zvoľte si však nižší model.

  Vyberáte štýlového ušiaka do obývačky, vstupnej predsiene, materskej izby alebo pracovne? Dobre zvážte, aké činnosti plánujete vo svojom novom kresle vykonávať a prispôsobte tomu okolitý nábytok. Do dokonalého čitateľského kútika sa určite bude hodiť praktický odkladací stolík aj dobré osvetlenie. Kreslo ušiak určené na kojenie jednoznačne doplňte aj podnožkou či taburetkou.

  Máte v domácnosti malé deti, domácich miláčikov alebo žijete sami? Zvážte všetky plusy a mínusy látkového, plyšového aj pleteného kresla ušiak čo sa týka ich nárokov na čistenie a údržbu. Kým z látky škvrny odstránite ťažšie, pri čiernom pletenom kresle sa niet čoho obávať.

  Aký štýl a farba kresla vám imponuje najviac? Kreslo ušiak môžete zvoliť v kontrastnej farbe k vášmu nábytku a zariadeniu, alebo v podobných odtieňoch. V druhom prípade môžete kreslo poľahky ozvláštniť jedinečným prehozom, alebo originálnym vankúšom. Ušiaky patria k najväčšiemu typu kresiel, sú však postavené na nožičkách a preto nepôsobia ťažkopádnym dojmom. Okrúhly koberec vám pomôže vizuálne oddeliť kreslo ušiak od zvyšku miestnosti a vytvoriť tak prívetivú oddychovú zónu.

  Objavte kvalitné kreslá ušiaky na WestwingNow

  Pohodlné kreslo ušiak sa veľmi rýchlo premení na váš najobľúbenejší kúsok v interiéri a spoľahlivého priateľa počas celého dňa. Od rannej kávy až po večerný oddych po práci. Každý si preto želá, aby mu kreslo vydržalo čo najdlhšie. V internetovom obchode WestwingNow vám preto vždy ponúkame záruku prvotriednej kvality, aby sme zaručili vašu maximálnu spokojnosť.

  Vyberte si u nás jedinečné ušiakové kreslo a vytvorte si vďaka nemu svoju vysnenú relaxačnú zónu presne podľa vašich predstáv.