Hľadať
WestwingNow Logo
30 € pre VásPoštovné zadarmo od 30 €

Kancelárske stoličky

68 Výrobkov
Zoradiť: Obľúbenosť
Filter

Kancelárske stoličky: pohodlie a štýl vo vašej domácej kancelárii

K domácej pracovni, alebo k pracovnému kútu vo vašej obývačke a spálni neodmysliteľne patrí aj kancelárska stolička. Pohodlná stolička vám poskytne potrebnú oporu pre chrbticu a ruky a umožní vám plne sa sústrediť na prácu. Na stránkach WestwingNow nájdete kancelárske stoličky, ktoré vám zaručia pohodlie a štýlovo oživia váš interiér. Prevedieme vás svetom kancelárskych stoličiek a poradíme vám, ako si z nich vybrať.

Typy kancelárských stoličiek, ktoré vám vyhovujú

Trávite pri svojom písacom stole len niekoľko minút denne, alebo za počítačom presedíte väčšinu dňa? V obidvoch prípadoch by mala byť vaša kancelárska stolička pohodlná a rozmerovo presne pre vás. Výberom správnej stoličky predídete dlhodobým bolestiam chrbtice a s nimi spojenými bolesťami krku, hlavy a ramien. Kancelárske stoličky sa líšia od tých jedálenských prevedením aj funkciami a delia sa na niekoľko kategórií.

 • Ergonomické kancelárske stoličky vám umožnia nastaviť si výšku a hĺbku sedadla presne podľa vašich potrieb. Stolička sa označuje ako ergonomická vtedy, keď navyše poskytuje oporu spodnému chrbtu. Tieto stoličky sú vhodné pre ľudí s problémami chrbtice a pre každého, kto trávi pri pracovnom stole väčšinu dňa.
 • Herné stoličky taktiež poskytnú svojmu užívateľovi ergonomickú oporu tela. Ich plusom oproti klasickým kancelárskym stoličkám je vyššie operadlo a možnosť zaklonenia sa. Herné stoličky bývajú širšie a mávajú aj opierku na nohy.
 • Stoličky na prácu za stolom mávajú na rozdiel od jedálenských stoličiek mäkšie polstrovanie a praktické opierky na ruky. Ak sa o svoj pracovný priestor delíte s ďalšími členmi rodiny, vyberte si výškovo nastaviteľnú stoličku, aby mal každý pohodlie.
 • Otáčacie stoličky a stoličky na kolieskach sú vhodné pre dospelých rovnako ako aj pre deti. Vďaka ľahkej mobilite vám umožnia plne využiť váš pracovný stôl na rôzne činnosti. Pohyblivé stoličky navyše zabránia stuhnutiu svalov krku, tela a nôh a zaručia produktívny pracovný deň bez bolestí.
 • Ideálna stolička pre ľudí trpiacich problémami s chrbticou

  Pokiaľ trpíte bolesťami spodnej chrbtice, úľavu vám prinesie takzvané aktívne sedenie. Aktívne, alebo dynamické sedenie je také, pri ktorom musí vaše telo neustále pracovať aby udržalo rovnováhu. Aktívne sedenie zapojí brušné svaly a nohy, čím prináša úľavu medzistavcovým platničkám. Neustále balansovanie posilní vaše svalstvo, zníži krvný tlak a zlepší váš metabolizmus. Aká stolička zaručí aktívne sedenie? K svojmu stolu si môžete vybrať loptu na sedenie alebo výškovo nastaviteľnú okrúhlu stoličku. Opieranie sa v stoji o vysokú stoličku pri práci zapojí vaše svalstvo rovnako, ako balansovanie na lopte.

  6 tipov pri výbere novej kancelárskej stoličky

  V domácnosti máme väčšinou len jednu kancelársku stoličku, jej dizajn preto bude vždy unikátny. Kancelárska stolička či kreslo vo výraznej farbe oživí váš interiér a spríjemní čas strávený prácou. Ak vás, naopak, viac motivuje formálne vyzerajúce prostredie, vyberte si stoličku v klasickej hnedej, sivej, alebo čiernej farbe. Na čo ďalej treba myslieť pri výbere kancelárskej stoličky?

  1. Na aký účel budete stoličku najviac využívať? Ak pracujete prevažne s počítačom, stolička bez koliesok bude dobrou voľbou. Ak ku svojej práci alebo voľnočasovej aktivite pri stole využívate viacero pomôcok a predmetov, pohyb vám uľahčí mobilná stolička.

  2. Trpíte zdravotnými problémami, ktoré sa zhoršujú dlhodobým sedením? Vyberte si ergonomickú alebo aktívnu stoličku a pri vážnejších problémoch sa spýtajte na názor aj svojho lekára.

  3. Prispôsobte si výšku stoličky k výške stola a vašej postavy. Ten najlepší komfort a správne držanie tela vám zaručí stolička, na ktorej pri sedení vaše nohy vytvoria 90 stupňový uhol. Ruky by mali byť taktiež pohodlne opreté v pravom uhle na opierkach alebo stole.

  4. Aký veľký priestor máte k dispozícií? Pre klasickú kancelársku stoličku by ste mali počítať s voľným priestorom aspoň 60 centimetrov medzi stolom a stenou, alebo nábytkom. Čo sa týka okraju stola a sedadla stoličky, priestor o výške 30 centimetrov vám zaručí pohodlné sedenie.

  5. Ktorý materiál stoličky je najlepší? Hladké povrchy ako koža alebo plast sa ľahko umývajú a obstoja aj v domácnostiach s malými deťmi. Pri vyšších letných teplotách môže byť však pravá koža nepríjemná na sedenie. Aktuálne sú trendy zamatové stoličky, ktoré sú štýlové a pohodlné zároveň.

  6. Aká podlaha je pod stoličkou? Na koberce zvoľte stoličku s plastovými kolieskami a na tvrdú dlážku mäkšie pogumované kolieska. Pri výbere stoličky bez koliesok na dlážku ich nezabudnite podlepiť filcovými ochrannými samolepkami.

  Využite pri nakupovaní online na WestwingNow všetky naše výhody vrátane dopravy zadarmo pri objednávke nad 30 eur. Na našich stránkach nájdete nábytok a doplnky prehľadne usporiadané podľa početných kategórií. Vyberte si do svojej pracovne aj praktické kancelárske regály či oživte svoj stôl dekoráciami z našej bohatej ponuky. Zaručene si u nás vyberiete aj vhodný koberec, ktorý zútulní váš pracovný kút.

  Na WestwingNow nájdete množstvo užitočných tipov a inšpirácií, ktoré vám pomôžu spraviť si aj z vášho bytu alebo domu ten najkrajší domov.