Hľadať
WestwingNow Logo
Zaregistrujte sa a získajte poukaz v hodnote 15 €!

Kuchynské utierky

39 Výrobkov
Zoradiť: Obľúbenosť
Zoradiť: Obľúbenosť

Kuchynské utierky do vašej kuchyne

Kuchynské utierky sú jedným z najdôležitejších prvkov kuchyne. Kto by to bol povedal? Malý kúsok látky, ktorý je často len tak pohodený na stole, však spĺňa omnoho viac funkcií, ako sa môže zdať. Vyskúšajte jeden deň variť bez neho a uvidíte, že sa budete cítiť ako bez ruky.

Aký materiál utierok je najlepší

Materiál výrobkov, ktoré si do domácnosti kupujeme, je kľúčovým aspektom. Dopredu vám napovie, aké vlastnosti produkt poskytne a či vám vydrží niekoľko týždňov alebo rokov. Rovnako je to s kuchynskými utierkami. Pri nich by ste však materiál mali sledovať dvojnásobne. Budete ich pravidelne prať a vystavovať rôznym nepriaznivým vplyvom. Je preto dobré siahnuť po tej najkvalitnejšej možnosti.

 • Najlepšou voľbou je, samozrejme, bavlna. Tá nikdy nesklame, pretože má skvelé sacie vlastnosti, je príjemná a dobre sa s ňou pracuje. Nájdete ju tiež vo viacerých farebných prevedeniach a má dlhú životnosť.

 • Ďalej sa stretnete napríklad s ľanom alebo kombináciou viacerých materiálov.

 • Všetky možnosti poskytujú dobré vlastnosti, plus, sú charakteristické nižšou cenou v porovnaní s bavlnou.

 • Farebné kombinácie a tvary kuchynských utierok

  Pri nakupovaní kuchynských utierok nezabúdajte na jednu dôležitú vec. Budú stále na očiach. Preto si vyberajte kúsky, ktoré budú ladiť s celou miestnosťou aj ďalšími doplnkami.

 • Pri jedno alebo dvoj farebných modeloch si na svoje prídu najmä minimalisti. Takéto utierky sú vhodné do každej jednej kuchyne, pretože sú univerzálne a hodia sa ku všetkému.

 • Inou možnosťou sú výraznejšie modely s potlačou alebo vzorom. Veľmi populárne sú kvety, ovocie a zelenina, ktoré sú ako stvorené do miestnosti plnej jedla. Prípadne si vyberte geometrický vzor s kockami, trojuholníkmi alebo obdĺžnikmi.

 • Pri výraznejšom vzhľade je dôležité dbať na to, ako utierka sedí s ostatnými vecami v miestnosti. Farby sa nemôžu biť so stenami, zariadením alebo doplnkami.

 • Ak by ste hľadali niečo extra, vyskúšajte pekné kuchynské utierky s doplnkami vo forme strapcov či zaujímavých ušiek. Pritiahnete nimi pozornosť a zaujmete.

 • Tipy ako zladiť utierky s inými doplnkami v kuchyni

  Pri kombinácii utierok a doplnkov v kuchyni máte rovno niekoľko možností. Tou prvou je výber podobných farebných tónov, ako napríklad bledoružová farba, béžová farba a biela. Alebo tmavomodrá, hnedá a čierna farba. Takéto odtiene spolu veľmi pekne ladia, navzájom sa dopĺňajú a tvoria krásny celok.

  Druhou možnosťou je kontrast, ktorý je mierne riskantný a mali by ste si naň dávať pozor. Keď sa vám však podarí, stojí rozhodne za to. Jeho základom sú dve úplne odlišné farby, ako napríklad čierna a žltá, biela a čierna alebo tmavomodrá a oranžová.

  Pri kombinovaní nezabúdajte, že v domácnosti nesmú byť viac ako tri farby. Jednotlivé odtiene by sa navzájom bili a vytvárali nepríjemnú atmosféru. A to určite nechcete.

  Pohodlné a jednoduché doručenie

  Bezplatné vrátenie do 100 dní

  Zákaznícky servis +421 232784969